7 medalja sa prvestva Srbije

Kajak klub Sombor osvojio je 7 medalja na Prvenstvu Srbije u Beogradu. Pionirka Una Bošnjačić postala je dvostruka šampionka na 1000m i 500m, dok je Kristina Bedeč briljirala u seniorskoj konkurenciji sa dve srebrne i jednom bronzanom medaljom. Ovi rezultati potvrđuju vrhunski uspeh kluba na nacionalnoj sceni.
7-medalja-sa-prvestva-srbije

Prvi vikend septembra (31.08. – 03.09.2024.) već tradicionalno je na Adi okupio najbolje pionire, kadete, juniore i seniore u državi u kajaku. Kajak klub Sombor nastupio je sa 6 takmičara na Prvenstvu Srbije, ostvarivši zapažene rezultate sa ukupno osvojenih 7 medalja.

Pionirka Una Bošnjačić pokazala je najviše u konkurenciji najmlađih, postavši šampionka države na distancama od 1000m i 500m. U paru sa Helenom Ivković osvojila je 3. mesto u finalu u kategoriji pionira, dok je u kategoriji kadeta, zajedno sa Anastasijom Gubicom, osvojeno još jedno 3. mesto.

Kod seniora, Kristina Bedeč briljirala je sa dve srebrne medalje na 1000m i 500m, dok je na distanci od 200m osvojila bronzanu medalju. U ženskom dvosedu, u sastavu Kristina Bedeč i Antonija Nađ Kosanović, medalja im je za malo izmakla, jer su na deonici od 200m prošle kroz cilj kao četvrte.

Ostali rezultati:

• Ervin Holpert zauzeo je 5. mesto u konkurenciji seniora na 500m, dok je na deonici od 1000m bio sedmi.
  • Anastasija Gubica zauzela je 9. mesto u konkurenciji kadetkinja na 200m.

Ovi rezultati predstavljaju veliki uspeh za Kajak klub Sombor, koji nastavlja da niže vrhunske rezultate na nacionalnim takmičenjima.