Una Bošnjačić i Ana Zvekić u polufinalu “Olimpijskih nada”

Una Bošnjačić, kajakašica Kajak kluba Sombor, nakon osvajanja četiri medalje na Prvenstvu Srbije, dobila je poziv za međunarodno takmičenje "Olimpijske nade", koje se održava u Segedinu, Mađarska. U paru sa Anom Zvekić iz Kajak kluba Begej, Zrenjanin, Una će nastupiti u disciplini K2. Devojke su uspešno započele nastup, zauzevši 5. mesto u kvalifikacionoj trci, što im je obezbedilo plasman u polufinale.
una-bosnjacic-i-ana-zvekic-u-polufinalu-olimpijskih-nada

Nakon izvanrednog uspeha na Prvenstvu Srbije, gde je osvojila četiri medalje, mlada kajakašica Kajak kluba Sombor, Una Bošnjačić, dobila je poziv da učestvuje na prestižnom međunarodnom takmičenju “Olimpijske nade“, koje se održava u Segedinu, Mađarska, od 19. do 22. septembra. Ovo takmičenje se smatra svojevrsnim Svetskim prvenstvom za mlađe kategorije.

Una će nastupiti u disciplini K2 u paru sa Anom Zvekić iz Kajak kluba Begej, Zrenjanin. Devojke su prošle kratke pripreme, prvo u Beogradu, a potom i u Somboru tokom vikenda od 13. do 15. septembra.

Ovaj poziv predstavlja značajno priznanje za Unin trud i talenat, a predstojeće takmičenje pružiće priliku da svoje veštine pokaže na svetskoj sceni.

Svoj nastup na “Olimpijskim nadama” devojke su uspešno započele današnjom kvalifikacionom trkom, zauzevši 5. mesto, što im je obezbedilo plasman u sutrašnje polufinale.

Ovaj rezultat je veliki uspeh za mlade kajakašice, koje će sutra nastaviti borbu za plasman u finale na ovom prestižnom takmičenju.